Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

КАЛИТЕА - Вила ПАНАЈОТИ - НИКИ

На првиот крак на Касандра се наоѓа КАЛИТЕА - едно од најлуксузните,најпосетуваните места, со чиста бисерна вода,песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили, таверни, барови,одговара како за млади така и за возрасни, со многу можности за забава и рекреација, затоа е и најпосакувана...

Вила ПАНАЈОТИ - НИКИ во центарот на Калитеа а на 250 метри од плажа. Располага со 1/2 и 1/2+1 студија - 2 поединечни кревети и еден помошен кревет, за 2-ца возрасни и едно дете до 14год.,на 1-ви спрат, опремени со:мини кујна, купатило, ТВ, тераси... Климата е вклучена во цената.

ПАНАЈОТИ-НИКИ

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

студио

1/2+1

студио

01.06-09.06

8

90

95

09.06-17.06

8

160

180

17.06-25.06

8

220

240

25.06-03.07

8

260

280

03.07-11.07

8

320

340

11.07-19.07

8

330

350

19.07-27.07

8

360

380

27.07-04.08

8

360

380

04.08-12.08

8

380

390

12.08-20.08

8

360

380

20.08-28.08

8

320

340

28.08-05.09

8

240

260

05.09-13.09

8

190

200

13.09-21.09

8

130

140

21.09-29.09

8

90

95

Напомени и услови:

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € - 1€ по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)
· Цените во табелите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила „ПАНАЈОТИ - НИКИ“

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD