Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Makednos Hotel / 3 stars (B) / Nikiti / Chalkidiki-Sithonia
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.
Локација: Хотелот се наоѓа на 15км. од селото Неос Мармарас и од селото Никити 6км. На 100км. од аеродромот во Солун.
Сместувачки капацитети: Хотелот располага со 42 соби (телевизија, телефон, бања, сеф, фен, клима, фрижидер, балкон).
Услуга: BB - ноќевање со појадок.
Плажа: На 2 минути до плажа.
Хотелски содржини: базен,детски базен, бар, ресторан, топла бања, бесплатен паркинг.

Minimum Stay Nights

2

3

3

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.05.20-05.06.20

06.06.20-30.06.20

01.07.20-27.07.20

28.07.20-28.08.20

29.08.20-15.09.20

16.09.20-01.10.20

Single Room -

BB

1Ad

33

64

74

109

64

33

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-2)

33

64

74

109

64

33

Double Room -

BB

2Ad

40

79

92

136

79

40

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-2)

40

79

92

136

79

40

Double Room -

BB

2Ad+1ch(3-12)

40

79

92

136

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(0-2)

40

79

92

136

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

40

79

92

136

79

40

Double Room 4 pax -

BB

2Ad+2ch(3-12)

50

99

114

169

99

50

Triple Standard -

BB

3Ad

54

107

124

183

107

54

Single Room -

HB

1Ad

44

75

85

120

75

44

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-2)

44

75

85

120

75

44

Double Room -

HB

2Ad

63

103

114

158

103

63

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-2)

63

103

114

158

103

63

Double Room -

HB

2Ad+1ch(3-12)

75

114

126

169

114

75

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(0-2)

63

103

114

158

103

63

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-12)

75

114

126

169

114

75

Double Room 4 pax -

HB

2Ad+2ch(3-12)

96

145

159

215

145

96

Triple Standard -

HB

3Ad

88

142

157

217

142

88

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD