Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Akti Ouranoupoli Hotel / 4 stars (A) / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Положба : Уранополи, Атос.

Сместување :70 соби (двокреветни, трокреветни и фамилијарни), 6 двокреветни супериор, 3 свити.

Собите се опремени со: интернет wi-fi, балкон, сателитска ТВ, клима уред, туш тоалет, фен, телефон, мини фрижидер. Во свитите и супериор собите има и ДВД плеер, плазма ТВ, бањарки, папучи.

Услуга: полупансион (појадок и вечера), полн пансион - премиум со 1 пијалок за време на ручек

Содржини : ресторан, таверна, бар покрај базен, бар на плажа, приватна плажа, снек бар, бежичен интернет, ТВ сала, гаражиран паркинг, мини маркет, 24 часа рецепција, сеф, перална,

Плажа: 20м песочна плажа. Подземен премин до плажа

Спорт и забава: отворен базен со посебен дел за деца, просторија за друштвени игри, билијард, мини клуб за деца, столен тенис, водени спортови...


Minimum Stay Nights

3

5

5

5

5

5

5

5

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

28.04.19-21.05.19

22.05.19-10.06.19

11.06.19-30.06.19

01.07.19-23.07.19

24.07.19-24.08.19

25.08.19-31.08.19

01.09.19-12.09.19

13.09.19-30.09.19

01.10.19-10.10.19

Single Room - Garden View

HB

1Ad

72

77

92

116

137

116

92

77

72

Single Room - Garden View

HB

1Ad+1ch(0-1)

72

77

92

116

137

116

92

77

72

Double Room - Garden View/Eco

HB

2Ad

72

77

92

116

137

116

92

77

72

Double Room - Garden View/Eco

HB

2Ad+1ch(6-11)

91

96

115

145

172

145

115

96

91

Double Room - Sea View

HB

2Ad

81

85

116

137

155

137

116

85

81

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

102

107

145

172

194

172

145

107

102

Double Superior - Sea View

HB

2Ad

92

103

127

148

172

148

127

103

92

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad

103

116

137

161

183

161

137

116

103

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

103

116

137

161

183

161

137

116

103

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

77

81

103

127

148

127

103

81

77

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

77

81

103

127

148

127

103

81

77

Single Room - Garden View

FBp

1Ad

89

93

108

137

159

137

108

93

89

Single Room - Garden View

FBp

1Ad+1ch(0-1)

89

93

108

137

159

137

108

93

89

Suite min 4pax - Garden View

FBp

4Ad

270

296

340

409

453

409

340

296

270

Suite min 4pax - Garden View

FBp

4Ad+1ch(6-11)

305

334

383

460

509

460

383

334

305

Double Room - Garden View/Eco

FBp

2Ad

105

109

124

159

181

159

124

109

105

Double Room - Garden View/Eco

FBp

2Ad+1ch(6-11)

132

137

156

199

227

199

156

137

132

Double Room - Sea View

FBp

2Ad

114

118

148

181

198

181

148

118

114

Double Room - Sea View

FBp

2Ad+1ch(6-11)

143

148

186

227

248

227

186

148

143

Double Superior - Sea View

FBp

2Ad

124

135

159

192

216

192

159

135

124

Junior Suite - Sea View

FBp

2Ad

135

148

170

205

227

205

170

148

135

Suite Deluxe - Sea View

FBp

4Ad+1ch(0-1)

409

453

500

566

614

566

500

453

409

Double Room - Side Sea View

FBp

2Ad

109

114

135

170

192

170

135

114

109


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD