Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

Akrathos Hotel / 4 stars (A) / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Положба : се наоѓа на Атос во близина на 3 км од Уранополис, 125 км до Солун

Сместување: 276 соби и 36 апартмани. Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, телефон, фрижидер.

Услуга: се вклучено ( појадок, ручек, вечера, ужина, алхохолни и безалхохолни домашни пијалоци)

Содржини: ресторан, бар покрај базен, ТВ сала, перална, мини маркет,паркинг...

Плажа: песочна плажа

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, сала за кошарка, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал...

Minimum Stay Nights

1

1

5

5

5

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

25.04.20-30.04.20

01.05.20-31.05.20

01.06.20-03.07.20

04.07.20-22.08.20

23.08.20-30.09.20

01.10.20-16.10.20

Suite Family - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

223

223

300

384

300

223

Suite Family - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(2-11)

223

223

300

384

300

223

Suite Family - Executive

AL

2Ad+2ch(0-1)

206

206

278

345

278

206

Suite Family - Executive

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

206

206

278

345

278

206

Suite Family - Executive

AL

2Ad+2ch(2-11)

206

206

278

345

278

206

Single Room -

AL

1Ad

84

84

123

189

123

84

Double Room -

AL

2Ad

100

100

167

223

167

100

Double Room -

AL

2Ad+1ad

136

136

226

300

226

136

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

136

136

226

300

226

136

Double Room -

AL

2Ad+1ad+1ch(2-11)

136

136

226

300

226

136

Double Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

100

100

167

223

167

100

Double Room -

AL

2Ad+1ch(2-11)

100

100

167

223

167

100

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

100

100

167

223

167

100

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

100

100

167

223

167

100

Double Room -

AL

2Ad+2ch(2-11)

126

126

209

278

209

126

Suite Loft Luxury -

AL

2Ad

234

234

312

400

312

234

Suite Loft Luxury -

AL

2Ad+1ch(0-5)

234

234

312

400

312

234

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD