Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Avra Hotel / 2 stars (C) / Paralia Katerinis / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Паралија, хотел на самата плажа
Мал, пријатен хотел со директен пристап до плажа. Едноставен стил, удобни простории, пријателски персонал.
Во вечерните часови, можете да ги посетите многу продавници, да се релаксирате во бар на плажа или да посетите популарен ноќен клуб.
Услуга: ноќевање
Вкупно 24 соби: Singles & Doubles & Triples (~18-20 m2), Singles SV & Doubles SV (~18-20 m2), Suite (~30 m2), Suites SV (~35 m2), Deluxe Sea View (~22 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

1

1

2

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

10.04.20-30.04.20

01.05.20-14.06.20

15.06.20-10.07.20

11.07.20-31.08.20

01.09.20-04.10.20

Double Room - Deluxe/Sea View

RR

2Ad

45

56

74

85

74

Double Room - Deluxe/Sea View

RR

2Ad+1ch(0-5)

45

56

74

85

74

Double Room -

RR

2Ad

27

36

49

60

49

Double Room -

RR

2Ad+1ch(0-5)

27

36

49

60

49

Suite -

RR

2Ad

56

62

73

84

73

Suite -

RR

2Ad+1ad

78

86

102

117

102

Suite -

RR

2Ad+1ch(0-5)

56

62

73

84

73

Triple Room -

RR

3Ad

34

49

68

84

68

Single Room - Sea View

RR

1Ad

33

40

56

67

56

Single Room - Sea View

RR

1Ad+1ch(0-5)

33

40

56

67

56

Double Room - Sea View

RR

2Ad

35

44

65

76

65

Suite - Sea View

RR

2Ad

64

69

89

100

89

Suite - Sea View

RR

2Ad+1ad

89

97

125

140

125

Suite - Sea View

RR

2Ad+1ch(0-5)

64

69

89

100

89

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD