Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel / 5 stars 
Kalithea / Chalkidiki-Kassandra

Положба: Калитеа, Грција

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Плажа: на сама плажа

Спорт и забава: песочна плажа, ресторан, повеќе базени, бунгалови, приватни базени


Minimum Stay Nights

3

5

5

7

5

5

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

25.04.19-31.05.19

01.06.19-10.06.19

11.06.19-31.07.19

01.08.19-07.09.19

08.09.19-22.09.19

23.09.19-09.10.19

10.10.19-15.10.19

Double Room - Pool View

HB

2Ad

127

170

214

287

214

170

127

Double Superior - Pool View

HB

2Ad

144

194

259

392

259

194

144

Double Superior - Pool View

HB

2Ad+1ch(0-2)

144

194

259

392

259

194

144

Double Superior - Pool View

HB

2Ad+1ch(3-11)

180

243

324

490

324

243

180

Double Superior - Pool View

HB

2Ad+2ch(3-11)

216

291

389

587

389

291

216

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad

661

672

748

905

748

672

661

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ch(0-2)

661

672

748

905

748

672

661

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+2ch(3-11)

992

1008

1122

1357

1122

1008

992

Single Room - Sea View

HB

1Ad

115

175

227

285

227

175

115

Double Room - Sea View

HB

2Ad

144

209

292

368

292

209

144

Double Superior - Sea View

HB

2Ad

172

268

416

487

416

268

172

Double Superior - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-2)

172

268

416

487

416

268

172

Double Superior - Sea View

HB

2Ad+1ch(3-11)

216

335

520

609

520

335

216

Maisonette - Sea View

HB

2Ad

246

259

440

518

440

259

246

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-2)

246

259

440

518

440

259

246

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+2ch(3-11)

369

389

659

777

659

389

369

Suite - Sea View

HB

2Ad

270

285

464

568

464

285

270

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(3-11)

337

357

580

710

580

357

337

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)

270

285

464

568

464

285

270

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(3-11)

405

428

695

852

695

428

405

Suite Presidential - Sea View

HB

2Ad

1227

1227

1549

1549

1549

1227

1227

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad

440

448

555

685

555

448

440


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD