Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Akrothalassia Hotel / 2 stars (C) / Leptokaria / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: 1,5 км од центарот на Лептокарија, 8 км од градот Литохоро
Мал удобен хотел во близина на плажа. Пространи соби, едноставен стил, интернет, ресторан
Услуга: полупансион
Вкупно 18 соби: Singles & Doubles (~20 m2), Triples (~25 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

2

2

2

2

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

19.04.20-31.05.20

01.06.20-06.07.20

07.07.20-24.08.20

25.08.20-30.09.20

01.10.20-15.10.20

Double Room -

HB

2Ad

45

56

69

56

45

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-5)

45

56

69

56

45

Double Room -

HB

2Ad+1ch(6-11)

56

70

87

70

56

Triple Room -

HB

3Ad

60

77

94

77

60

Triple Room -

HB

3Ad+1ad

70

90

109

90

70

Triple Room -

HB

3Ad+1ch(0-5)

60

77

94

77

60

Triple Room -

HB

3Ad+1ch(6-11)

60

77

94

77

60

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD