Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Ponti Beach Hotel / 2 stars (C) / Vasiliki / isl. Lefkada
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Областа Василики, 39 км од главниот град на островот, 55 км од аеродромот, баровите, таверните на 50м од хотелот.
Мал, модерен хотел. Се наоѓа на еден рид и нуди панорамски поглед кон морето.
Едноставен стил, ресторан, бар, базен, интернет. Продавници, барови, таверни.
Услуга: Bed and Breakfast,Half Board
Вкупно 63 соби: Doubles Promo MV/SV (~20 m2), Double Rooms SV, Doubles Executive SV (~20 m2), Family Ground Floor SV (~20 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

5

5

5

5

5

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

25.05.20-18.06.20

19.06.20-25.07.20

26.07.20-23.08.20

24.08.20-10.09.20

11.09.20-30.09.20

Double Room - Mountain View

BB

2Ad

32

56

75

56

32

Double Room - Mountain View

BB

2Ad+1ad

44

75

103

75

44

Double Room - Mountain View

BB

2Ad+1ch(0-1)

32

56

75

56

32

Double Room - Mountain View

BB

2Ad+1ch(2-13)

32

56

75

56

32

Double Executive - Sea View

BB

2Ad

44

75

104

75

44

Double Room - Sea View

BB

2Ad

36

64

83

64

36

Double Room - Sea View

BB

2Ad+1ad

48

87

113

87

48

Double Room - Sea View

BB

2Ad+1ch(0-1)

36

64

83

64

36

Double Room - Sea View

BB

2Ad+1ch(2-13)

36

64

83

64

36

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad

35

60

80

60

35

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ad

46

80

107

80

46

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ch(0-1)

35

60

80

60

35

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ch(2-13)

35

60

80

60

35

Double Room - Mountain View

HB

2Ad

53

79

98

79

53

Double Room - Mountain View

HB

2Ad+1ad

74

110

137

110

74

Double Room - Mountain View

HB

2Ad+1ch(0-1)

53

79

98

79

53

Double Room - Mountain View

HB

2Ad+1ch(2-13)

58

85

104

85

58

Double Executive - Sea View

HB

2Ad

64

98

127

98

64

Double Room - Sea View

HB

2Ad

56

87

106

87

56

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ad

79

121

147

121

79

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

56

87

106

87

56

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(2-13)

61

93

112

93

61

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad

91

144

183

144

91

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

91

144

183

144

91

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(2-13)

97

149

189

149

97

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad+2ch(0-1)

91

144

183

144

91

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad+2ch(0-1)(2-13)

97

149

189

149

97

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ad+2ch(2-13)

113

174

223

174

113

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

65

104

133

104

65

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(2-13)

71

110

139

110

71

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ad

118

182

233

182

118

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ad+1ch(0-1)

118

182

233

182

118

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ad+1ch(2-13)

122

188

239

188

122

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)

65

104

133

104

65

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-13)

71

110

139

110

71

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ch(2-13)

87

136

173

136

87

Family Room - Sea View

HB

2Ad+3ch(0-1)

65

104

133

104

65

Family Room - Sea View

HB

2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-13)

71

110

139

110

71

Family Room - Sea View

HB

2Ad+3ch(0-1)(2-13)(2-13)

87

136

173

136

87

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

55

82

103

82

55

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

77

114

141

114

77

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

55

82

103

82

55

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(2-13)

60

88

108

88

60

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD