Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Makedonia Hotel / 2+ stars (C Sup) / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Хотелот се наоѓа во Уранополис , 150м од манастирот Св. Атос

Minimum Stay Nights

1

1

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.04.20-30.06.20

01.07.20-31.08.20

01.09.20-31.10.20

Single Room -

BB

1Ad

43

57

43

Single Room -

BB

1Ad+1ch(0-3)

43

57

43

Double Room -

BB

2Ad

52

67

52

Double Room -

BB

2Ad+1ch(0-3)

52

67

52

Double Room -

BB

2Ad+1ch(4-11)

63

78

63

Triple Room -

BB

3Ad

73

89

73

Quadruple Room -

BB

4Ad

89

100

89

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD