Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Mediterranean Village Hotel & Spa / 5 stars / Paralia Katerinis / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Пиерија, на 1 км од Паралија Катерини
Современ хотелски комплекс лоциран на плажа. Се состои од удобни, двокатни згради.
Квалитетна услуга, голем избор на комфорни соби, ресторани, барови, интернет, базени, конференциски услуги, спа.
Услуга: полупансион
Вкупно 176 соби: Promo Rooms Eco (~25 m2), Doubles GV/SSV/SV (~25 m2), 10 Doubles Executive Sharing Pool (~25 m2)
10 Doubles Exclusive PF (~25 m2), Family Rooms (~30 m2), 10 Suites (~46-50 m2), 2 Maisonette Suites Vip Private Pool (~90 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

2

3

5

5

5

5

5

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

15.04.20-15.04.20

21.04.20-20.05.20

21.05.20-07.06.20

08.06.20-10.07.20

11.07.20-28.08.20

29.08.20-16.09.20

17.09.20-03.10.20

04.10.20-31.10.20

Promo Room - Economy

HB

2Ad

90

90

113

173

203

173

113

90

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ad

123

123

153

233

274

233

153

123

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ch(0-6)

90

90

113

173

203

173

113

90

Promo Room - Economy

HB

2Ad+1ch(7-13)

113

113

142

216

254

216

142

113

Single Room - Garden View

HB

1Ad

64

64

78

130

164

130

78

64

Single Room - Garden View

HB

1Ad+1ch(0-6)

64

64

78

130

164

130

78

64

Double Room - Garden View

HB

2Ad

102

102

129

203

225

203

129

102

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ad

137

137

174

274

304

274

174

137

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-6)

102

102

129

203

225

203

129

102

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(7-13)

127

127

160

254

282

254

160

127

Suite -

HB

2Ad

270

270

355

438

550

438

355

270

Suite -

HB

2Ad+1ad

270

270

355

438

550

438

355

270

Suite -

HB

2Ad+2ad

270

270

355

438

550

438

355

270

Double Exclusive - Pool Front

HB

2Ad

177

177

205

293

333

293

205

177

Suite Maisonette VIP - Private Pool

HB

4Ad

427

427

574

775

933

775

574

427

Double Room - Sea View

HB

2Ad

124

124

149

230

264

230

149

124

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ad

166

166

200

310

356

310

200

166

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-6)

124

124

149

230

264

230

149

124

Double Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(7-13)

154

154

186

287

329

287

186

154

Double Executive - Sharing Pool

HB

2Ad

150

150

183

270

310

270

183

150

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

109

109

138

214

248

214

138

109

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

148

148

186

289

334

289

186

148

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-6)

109

109

138

214

248

214

138

109

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(7-13)

137

137

173

267

309

267

173

137

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD