Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

НЕИ ПОРИ - ВИЛА МИТАКАС

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 8 собиод кои ( 3 студија1/3, 3 студија 1/4,апартман 6 13+1/3, дуплекс 6 1/3+1/3).Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Сите се со вклучена клима уред и wi-fi.

термин

ноќи

1/3

1/4

1/3+1/3

апартман

26.05.19

7*

60 ПРОМО

60 ПРОМО

70 ПРОМО

02.06.19

7*

70ПРОМО

70ПРОМО

80ПРОМО

09.06.19

7*

119

129

149

16.06.19

7*

139

149

159

23.06.19

7*

159

169

189

30.06.19

7

299

319

370

07.07.19

7

319

339

420

14.07.19

7

340

369

460

21.07.19

7

340

369

460

28.07.19

7

340

369

460

04.08.19

7

340

369

460

11.08.19

7

340

369

460

18.08.19

7

329

349

420

25.08.19

7

319

339

400

01.09.19

7*

139

149

159

08.09.19

7*

129

139

149

15.09.19

7*

69

69

79

22.09.19

7*

59

59

59

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман / дуплекс за 7 ноќевања
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Користењето на климата е вклучено во цената
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • поради генерално чистење на студиата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
 • хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Та Феријал Кашиков не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција.

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
• Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35€

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)

СТУДИО БР 1
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило.

СТУДИО БР 2
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 3
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 4
Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 5
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага со два дупли кревети .Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 6
Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет..Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 7
Апартманот се наоѓа на вториот кат. Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден поединечен во дневната . Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила МИТАКАС
 

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD