Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Poseidon Palace / 4+ stars (A Sup) / Leptokaria / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Градот Лептокарија, 97 км од Солун. Во близина на центарот на Лептокарија, каде се наоѓаат бројни продавници, барови и грчки таверни.
Прва линија до морето, пространа зелена површина, голем избор на удобни простории
ресторан, барови, конференциски услуги, спа, спорт, услуга на високо ниво.
Услуга: Half Board,Ultra All Inclusive
Вкупно 228 соби: 196 Single Rooms & Double Rooms (~25 m2), Superior Double Rooms (~30 m2), 28 Family Rooms (~35-40 m2), 4 Suites (~40 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

1

1

3

5

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

20.04.20-29.04.20

30.04.20-04.06.20

05.06.20-03.07.20

04.07.20-27.08.20

28.08.20-24.09.20

25.09.20-31.10.20

Double Room -

HB

2Ad

73

84

114

163

114

84

Double Room -

HB

2Ad+1ad

98

114

154

220

154

114

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

73

84

114

163

114

84

Double Room -

HB

2Ad+1ch(2-13)

73

84

114

163

114

84

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)

73

84

114

163

114

84

Double Room -

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-13)

73

84

114

163

114

84

Double Room -

HB

2Ad+2ch(2-13)

92

105

143

204

143

105

Double Superior -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-13)

130

130

175

244

175

130

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(0-13)

120

120

162

226

162

120

Family Room -

HB

2Ad+1ad+1ch(0-13)

175

175

244

269

244

175

Family Room -

HB

2Ad+2ch(0-13)

162

162

226

249

226

162

Suite -

HB

2Ad

129

129

180

247

180

129

Suite -

HB

2Ad+1ch(0-1)

129

129

180

247

180

129

Double Room -

UL

2Ad

100

100

137

193

137

100

Double Room -

UL

2Ad+1ad

136

136

186

260

186

136

Double Room -

UL

2Ad+1ch(0-1)

100

100

137

193

137

100

Double Room -

UL

2Ad+1ch(2-13)

100

100

137

193

137

100

Double Room -

UL

2Ad+2ch(0-1)

100

100

137

193

137

100

Double Room -

UL

2Ad+2ch(0-1)(2-13)

100

100

137

193

137

100

Double Room -

UL

2Ad+2ch(2-13)

126

126

172

242

172

126

Double Superior -

UL

2Ad+1ad+1ch(0-13)

150

150

208

286

208

150

Double Superior -

UL

2Ad+2ch(0-13)

139

139

193

265

193

139

Family Room -

UL

2Ad+1ad+1ch(0-13)

197

197

276

310

276

197

Family Room -

UL

2Ad+2ch(0-13)

183

183

255

287

255

183

Suite -

UL

2Ad

146

146

204

278

204

146

Suite -

UL

2Ad+1ch(0-1)

146

146

204

278

204

146


Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD