Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

КАЛИТЕА - Вила Mythos

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена комплетно опремена мини кујна, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)

Вид на соби:
- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 06.05.2019

Термин

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

Студио (мин. 2 лица)

119 €

134 €

149 €

164 €

169 €

189 €

194 €

109 €

129 €

139 €

154 €

159 €

179 €

184 €

Студио (4 лица)

84 €

92 €

99 €

107 €

109 €

122 €

124 €

74 €

82 €

89 €

97 €

99 €

112 €

114 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

92 €

99 €

107 €

117 €

119 €

134 €

139 €

82 €

89 €

97 €

107 €

109 €

124 €

129 €

Апартман 2 спални (мин. 4 лица)

102 €

112 €

122 €

132 €

137 €

154 €

159 €

92 €

102 €

112 €

122 €

127 €

144 €

149 €

Термин

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

Студио (мин. 2 лица)

194 €

194 €

184 €

169 €

139 €

109 €

99 €

79 €

184 €

184 €

174 €

159 €

129 €

99 €

89 €

69 €

Студио (4 лица)

124 €

124 €

119 €

112 €

94 €

74 €

69 €

57 €

114 €

114 €

109 €

102 €

84 €

64 €

59 €

47 €

Апартман 1 спална (мин. 4 лица)

139 €

139 €

132 €

122 €

102 €

82 €

77 €

59 €

129 €

129 €

122 €

112 €

92 €

72 €

67 €

49 €

Апартман 2 спални (мин. 4 лица)

159 €

159 €

149 €

137 €

114 €

92 €

84 €

64 €

149 €

149 €

139 €

127 €

104 €

82 €

74 €

54 €

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз
Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден
Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
04:30 Кочани - автобуска станица
05:00 Скопје - пред агенцијата
05:00 Штип - пред новата пошта
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

1/2 Студио

198 €

228 €

258 €

288 €

298 €

328 €

338 €

178 €

208 €

238 €

268 €

278 €

308 €

318 €

1/3 Студио

218 €

248 €

278 €

308 €

318 €

348 €

358 €

198 €

228 €

258 €

288 €

298 €

328 €

338 €

1/4 Студио

238 €

268 €

298 €

328 €

338 €

368 €

378 €

218 €

248 €

278 €

308 €

318 €

348 €

358 €

Апартман 1 спална

288 €

318 €

348 €

388 €

398 €

438 €

458 €

248 €

278 €

308 €

348 €

358 €

398 €

418 €

Апартман 2 спални

328 €

368 €

408 €

448 €

468 €

518 €

538 €

288 €

328 €

368 €

408 €

428 €

478 €

498 €

Термини

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

1/2 Студио

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

178 €

158 €

128 €

318 €

318 €

298 €

268 €

218 €

158 €

138 €

108 €

1/3 Студио

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

188 €

168 €

138 €

338 €

338 €

318 €

288 €

238 €

168 €

148 €

118 €

1/4 Студио

378 €

378 €

358 €

328 €

278 €

198 €

178 €

148 €

358 €

358 €

338 €

308 €

258 €

178 €

158 €

128 €

Апартман 1 спална

458 €

458 €

428 €

388 €

328 €

248 €

228 €

178 €

418 €

418 €

388 €

348 €

288 €

208 €

188 €

138 €

Апартман 2 спални

538 €

538 €

498 €

448 €

378 €

288 €

258 €

198 €

498 €

498 €

458 €

408 €

338 €

248 €

218 €

158 €

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени: *Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
*Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
*Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
*Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. *Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
*Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
*Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила Mythos

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD