Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

СИВИРИ - Апартмани САРИЗАС

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.

10 % попуст за уплата до 01/03/2020
5 % попуст за уплата до 30/04/2020

Саризас

апартман

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/3 + 1

59

89

119

139

159

270

325

345

355

355

355

355

325

150

120

95

70

1/4 + 1

59

99

129

149

169

290

355

370

380

380

380

380

355

155

125

100

75

1/5

59

99

129

149

169

300

365

380

390

390

390

390

365

155

125

100

75

Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

УСЛОВИ

· За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 €
· За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35€
· При сместување во апартманите 1/3+1 и 1/4+1 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
· За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
· Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 €
· Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
· Туристичка такса 0,50 € од ден се наплаќа во агенцијата

Напомени:

· Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
  • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

· од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
· од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
· Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)
· Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)
· Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)
· Поаѓање од Сивири во 14:00 ч.


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

·

Апартмани „Саризас“

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD