Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

НЕА ВРАСНА - Вила АПОЛОНИА

Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел. Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат. Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони и Wi - Fi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба. Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

15 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2019, 10 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.04.2019

лица

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

Ноќи

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

1/2 СТУДИО

80

90

115

200

220

250

260

260

260

260

250

140

125

95

1/3 СТУДИО

80

90

115

220

240

270

290

290

290

290

270

140

125

95

1/3+1/3 АПАРТМАН

80

90

115

370

410

450

470

470

470

470

450

140

125

95Напомени и услови:

· Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 по соба на ден (задолжителна доплата во агенција)
· Термините одбележани со * се однесуваат за пакет
ранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).
· Доплата за клима 5 евра од ден
· За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур
· За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
· При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
· Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
· За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
· Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур
· Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 10 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
· Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
· Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
· За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
· Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
· Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
· Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

· од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
· од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
· Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)
· Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)
· Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)
· Поаѓање од Нова Врасна во 15:00 ч.

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Вила "APOLONIJA"
·

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD