Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ


ХОТЕЛ ШИПКА 4*

тип на

сместување

услуга

01.05-31.05.19

16.09-05.10.19

01.06-15.06.19

05.09-15.09.19

16.06-04.07.19

27.08-04.09.19

05.07-26.08.19

1/2 соба

2

2+1

ВВ

21.50€

24.50€

29.50€

38.00€

1/1 соба

1

21.50€

36.00€

44.00€

57.00€

Апартман

2

2+2/3

29.50€

34.00€

42.00€

54.00€

Откажување

0

0

3 дена

5 дена

Доплата

HB(појадок и вечера

6.00€

6.00€

6.00€

6.00€

FB(појадок,руќек и вечера)

9.00€

9.00€

9.00€

9.00€

AI(се вклучено)

13.00€

13.00€

13.00€

13.00€

Намалувања:

 • Едно или две деца до 1.99 год. со еден возрасен во во 1/1 соба или со двајца возрасни во 1/2 соба се смесуваат бесплатно
 • Едно дете од 2 година. до 11.99 год. на редовно легло - 50% намалување
 • Едно дете од 2 до 11.99 год на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
 • Две деца со двајца возрасни - едно до 1.99 година, а другото од 2 до 11.99 год. и двете деца се бесплатни;
 • Две деца од 2 до 11.99 год. со еден возрасен - и двете деца користат 50% намалување
 • Возрасен над 12 год. на дополнително легло - 20% намалување

Попусти

 • 7 = 6; 14 = 12; 21 = 18 за сите пристигнувања до 10.06 и од 05.09.2019 г. до крајот на сезоната
 • При прекорачување на рокот за откажувањеа се наплатува еден ден по лице во зависност од типот на услугите и на сместување.
 • При потврдена резервација и непристигнат турист, како и при неосновано отказување на престојот се наплаќа 1 ноќевање по лице во зависност од типот на услугите и на сместување.

Бесплатни услуги:
СПА услуги:бесплатно користење на внатрешен и надворешен базен басен, сауна, џакузи и парна бања, чадор и лежалка на базен, фитнес сала. Wi-Fi интернет на територијата на целиот хотел,детска площадка,паркинг, гараж

Услуги кои се плаќаат:
24-часовен брза медицинска помош
лоби бар, бар на надворешен басен, пицерија
Опис на АLL(се вклучено)
Појадок - 07.30 - 10.30
Ручек- 13.00 - 14.30
Вечера - 18.30 - 20.30
Закуска - 16.00 - 17.00 - колачи, соленки, кекси
11.00-22.00 часот. - пиво, вино, бугарски алкохолни пијалоци, безалкохолни и топли пијалоци


ХОТЕЛ РОЈАЛ 4*

Хотел

Ројал ****

Редовни легла

Допол. Легла

07.05-05.06.

15.09-15.10

06.06-23.06.

01.09-14.09

24.06-14.07.

16.08-31.08

15.07-15.08.

1/2 соба стандард

2

2

31,00€

37,00€

49,00€

58,00€

1/2соба супериор

(реновирана)

2

2

33.00€

39.00€

51.00€

60.00€

Доплата поглед на море

+ 1 €

Доплата за 1/1 соба

+50%

 • Цените се по лице на ден на база на All inclusive (Се вклучено)

Попусти:

 • Дете од 0-1,99 год.бесплатно сместување
 • 1-во дете од 2-12,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатни услуги.
 • 2-ро дете од 2-12,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни има -50% попуст од цената за возрасен.
 • Дете од 2-12,99 год. на редовно легло со еден возрасен има-50% попуст од цената за возрасен.
 • еден возрасен и две деца од 2-12,99 год. децата плаќаат по +50% од цената на возрасен
 • Возрасен или дете над 13 год.на дополнително легло имаат -20% попуст од цената на возрасен.

Доплати:

 • Поглед на море 1 евро на ден по лице
 • 1/1 соба + 50% од ценатa на возрасен на редовно легло
 • За пристигнувања до 12.06.2019 и после 09.09.2019
 • 14 = 12( 2 ноќевања бесплатни) за престој од 14 и над 14 ноќевања
 • 7 = 6 (1 ноќевања бесплатно ) за престој од 7 до 13 ноќевања


ХОТЕЛ КАЛИАКРА ПАЛАС4*

Хотел

Каликра палас 4*+

Редовни легла

Допол. Легла

03.05-31.05.

15.09-15.10

01.06-23.06.

01.09-14.09

24.06-14.07

16.08-31.08

Мин.5 ноќи

15.07-15.08.

Мин.5 ноќи

1/2 соба стандард

2

1

41,00 €

54,00 €

69,00 €

80,00 €

Доплата за страничен

поглед на море

+ 1 €

1/2соба супериор

2

2

43,00 €

56,00 €

71,00 €

82,00 €

Доплата поглед на море

+ 2 €

Доплата за 1/1 соба + 50%.

Хотел

Каликра палас 4*+

Редовни легла

Допол. Легла

01.05-31.05

15.09-15.10

01.06-23.06

01.09-14.09

24.06-14.07

16.08-31.08

15.07-15.08

Студио

Минимум 4 лица

4

2

38,00 €

52,00 €

66,00 €

76,50 €

Апартман

Минимум 4 лица

2

2

40,00 €

54,00 €

68,00 €

78,50 €

Доплата поглед на море

+ 2 €

 • Цените се по лице на ден на база на All inclusive (Се вклучено)

Попусти:
Дете од 0-1,99 год.бесплатно сместување
1-во дете од 2-12,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатни услуги.
2-ро дете од 2-12,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни има -50% попуст од цената за возрасен.

 • Дете од 2-12,99 год. на редовно легло со еден возрасен има-50% попуст од цената за возрасен.
 • еден возрасен и две деца од 2-12,99 год. децата плаќаат по +50% од цената на возрасен
 • Возрасен или дете над 13 год.на дополнително легло имаат -20% попуст од цената на возрасен.
 • 14=12 , 7=6 за пристигнување до 07.06 и после 14.09.2019


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЗИМА 2019 / 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD