Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Athorama Hotel / 3 stars (B) / Nea Roda / Chalkidiki-Mount Athos

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Цените се дадени по ден по соба според табелата.

Мал удобен хотел во преубаво зленило. Сместен е на рид.

Погоден за релаксирачки семеен одмор.

Има удобни простории базен, интернет, ресторан, барови, фитнес, бања.

Услуга:HB (полупансион)

Minimum Stay Nights

3

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

20.05.20-14.07.20

15.07.20-30.08.20

31.08.20-01.10.20

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad

81

91

81

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ad

110

123

110

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

81

91

81

Double Deluxe - Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

101

114

101

Suite - Sea View

HB

2Ad

122

148

122

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad

122

148

122

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ad

122

148

122

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

67

81

67

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

90

110

90

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

90

110

90

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

107

130

107

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

67

81

67

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

84

101

84

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ad

114

138

114

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)

84

101

84

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

84

101

84

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(6-11)

100

122

100

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD