Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

КАЛИТЕА - Vila Joana

 

Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со комплетно опремена кујна, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.

Пакет цени
цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
претпродажбата важи за целосна уплата до 06.05.2019

Термини

19.05

26.05

02.06

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

28.07

Студио (мин.2 лица)

69 €

79 €

99 €

119 €

134 €

154 €

169 €

174 €

194 €

199 €

199 €

49 €

59 €

79 €

99 €

115 €

134 €

148 €

153 €

171 €

176 €

176 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

Студио (мин.2 лица)

199 €

189 €

174 €

144 €

114 €

104 €

84 €

69 €

176 €

166 €

153 €

125 €

97 €

87 €

69 €

55 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 €
- возрасни: 35 €

Автобуски превоз - време и место на поаѓање:
05:30 Кочани - автобуска станица
06:00 Скопје - пред агенцијата
06:00 Штип - пред новата пошта
06:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија
07:00 Струмица - пред агенцијата
07:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75
07:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија
08:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот

Наем на студио
цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Термини

19.05

26.05

02.06

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07

28.07

1/2 Студио

108 €

128 €

158 €

198 €

228 €

268 €

298 €

308 €

338 €

348 €

348 €

79 €

97 €

124 €

166 €

193 €

231 €

259 €

268 €

296 €

305 €

305 €

1/3 Студио

118 €

138 €

168 €

218 €

248 €

288 €

318 €

328 €

358 €

368 €

368 €

88 €

106 €

133 €

184 €

212 €

249 €

277 €

286 €

314 €

324 €

324 €

Термини

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

1/2 Студио

348 €

328 €

298 €

248 €

188 €

168 €

138 €

108 €

305 €

286 €

259 €

212 €

156 €

138 €

110 €

82 €

1/3 Студио

368 €

348 €

318 €

268 €

198 €

178 €

148 €

118 €

324 €

305 €

277 €

231 €

166 €

147 €

119 €

91 €

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМВила Joana


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD