Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

 

Вила КЛЕА – Ксамил

 

Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил, на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. Од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Термин

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

1/4 апп

04.07-11.07.2020

229€

259€

279€

329€

11.07-18.07.2020

229€

259€

279€

339€

18.07-25.07.2020

229€

259€

279€

339€

25.07-01.08.2020

229€

259€

279€

339€

01.08-08.08.2020

239€

269€

289€

349€

08.08-15.08.2020

239€

269€

289€

349€

15.08-22.08.2020

229€

259€

279€

339€

22.08-29.08.2020

229€

259€

279€

339€

29.08-05.09.2020

219€

249€

279€

339€

05.09-12.09.2020

209€

239€

269€

319€

Поаѓањето е 1 ден предходно од датумите дадени во табелите.

Патувањето е преку Албанија и може да се патува само со лична карта

Превозот не е вклучен во цената, дополнително се плаќа:

50 € за возарсни / 35€ за деца од 2 – 10 год. / 0 – 2 год. бесплатно

Напомени и услови:

  • Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќи / 8 дена
  • Користење на климата е вклучено во цената
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.ferijalkаsikov.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Штип и Скопје
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
  • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Феријал Кашиков и на самата агенција

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ


Вила КЛЕА
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD