Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Aliki Hotel / 4 stars (A) / Nikiana / isl. Lefkada
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Источна Лефкада, 1,5 км од селото Никиана, 4 км од Нидри, 10 км од Лефкада
Удобен хотел со панорамски поглед кон морето. Едноставен стил, модерни удобности, базен, интернет, квалитетна услуга.
Услуга: ноќевање со појадок
Вкупно 22 соби: Double Rooms.
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

3

5

7

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

29.04.20-21.05.20

22.05.20-27.06.20

28.06.20-04.09.20

05.09.20-15.10.20

Double Room for Sgl - Garden View

BB

1Ad

64

69

116

64

Double Room - Garden View

BB

2Ad

64

77

116

64

Double Room - Garden View

BB

2Ad+1ad

83

96

135

83

Double Room - Garden View

BB

2Ad+1ch(0-3)

64

77

116

64

Double Room - Garden View

BB

2Ad+1ch(4-12)

72

87

126

72

Double Superior - Sea View

BB

2Ad

79

93

142

79

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad

72

85

129

72

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ad

90

104

148

90

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ch(0-3)

72

85

129

72

Double Room - Side Sea View

BB

2Ad+1ch(4-12)

79

95

139

79

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD