Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 

Renaissance Hanioti Resort & Spa / 4 stars (A) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.

Положба : Ханиоти

Сместување : 65 соби ,опремени со клима уред, ТВ - сат, телефон, фрижидер, мала чајна кујна, сеф, када/туш, фен, балкон.

Услуга: ноќевање со појадок , полупансион (појадок и вечера)

Содржина : 9 објекти сместени околу базен, ресторан, барови , Спа центар.

Плажа : 100м песочна плажа

Junior Suites (~35 m2), Family Suites (~45 m2).

Minimum Stay Nights

3

5

5

5

5

5

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

01.05.20-20.05.20

21.05.20-23.06.20

24.06.20-19.07.20

20.07.20-20.08.20

21.08.20-08.09.20

09.09.20-24.09.20

25.09.20-10.10.20

Junior Suite -

BB

2Ad

69

109

128

165

128

109

69

Suite Family -

BB

2Ad

69

109

128

165

128

109

69

Suite Family -

BB

2Ad+1ad

94

148

174

223

174

148

94

Suite Family -

BB

2Ad+1ch(0-1)

69

109

128

165

128

109

69

Suite Family -

BB

2Ad+1ch(2-11)

69

109

128

165

128

109

69

Junior Suite -

HB

2Ad

83

132

145

192

145

132

83

Suite Family -

HB

2Ad

83

132

145

192

145

132

83

Suite Family -

HB

2Ad+1ad

112

178

196

259

196

178

112

Suite Family -

HB

2Ad+1ch(0-1)

83

132

145

192

145

132

83

Suite Family -

HB

2Ad+1ch(2-11)

83

132

145

192

145

132

83

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1/ 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD