Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Dion Palace Resort & Spa / 5 stars / Plaka Litochorou / Pieria
Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации
Локација: Регион Гриц, 7 км од Литохоро, 10 км од Лептокарија, 20 км од Паралија
Прва линија до морето, широк спектар на услуги, пространа територија,
удобни простории, ресторани и барови, базени, интернет, услуга во соба, спорт и забава, спа.
Услуга: полупансион
Вкупно 192 соби: Singles, Doubles Promo (~22 m2), Classic Doubles LV/PV/SV (~26 m2), Doubles Superior LV/PV/SV (~32 m2), Double Bungalows SF (~32 m2),
Bungalows Deluxe Private Pool (~38 m2), Presidential Suite PV/SV (~65 m2), Family Apartments min 4 pax MV/SV (~55-60 m2).
Сите соби располагаат со клима уред, фрижидер, SAT TV, Wi Fi, тоалет, фен за коса, балкон.

Minimum Stay Nights

3

3

3

5

5

5

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

27.03.20-15.04.20

21.04.20-22.05.20

23.05.20-10.06.20

11.06.20-11.07.20

12.07.20-27.08.20

28.08.20-17.09.20

18.09.20-30.09.20

01.10.20-31.10.20

Double Classic - Land View

HB

2Ad

94

94

114

163

200

163

114

89

Double Classic - Land View

HB

2Ad+1ch(0-5)

94

94

114

163

200

163

114

89

Double Classic - Land View

HB

2Ad+1ch(6-11)

117

117

143

204

250

204

143

112

Double Superior - Land View

HB

2Ad

132

132

154

189

227

189

154

126

Double Superior - Land View

HB

2Ad+1ad

177

177

207

255

306

255

207

169

Double Superior - Land View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

177

177

207

255

306

255

207

169

Double Superior - Land View

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

210

210

245

302

363

302

245

200

Double Superior - Land View

HB

2Ad+1ch(0-5)

132

132

154

189

227

189

154

126

Double Superior - Land View

HB

2Ad+1ch(6-11)

165

165

192

236

284

236

192

157

Double Superior - Land View

HB

2Ad+2ch(0-5)

165

165

192

236

284

236

192

157

Double Superior - Land View

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

165

165

192

236

284

236

192

157

Double Superior - Land View

HB

2Ad+2ch(6-11)

197

197

229

283

340

283

229

188

Single Room -

HB

1Ad

80

80

97

136

170

136

97

77

Single Room -

HB

1Ad+1ch(0-5)

80

80

97

136

170

136

97

77

Double Promo -

HB

2Ad

83

83

98

146

179

146

98

79

Double Promo -

HB

2Ad+1ch(0-5)

83

83

98

146

179

146

98

79

Double Promo -

HB

2Ad+1ch(6-11)

104

104

123

183

224

183

123

98

Double Classic - Pool View/Sea View

HB

2Ad

98

98

127

182

208

182

127

94

Double Classic - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

98

98

127

182

208

182

127

94

Double Classic - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

123

123

158

227

259

227

158

117

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad

139

139

160

198

242

198

160

133

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ad

187

187

216

267

325

267

216

178

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

187

187

216

267

325

267

216

178

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(6-11)

222

222

256

316

385

316

256

212

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

139

139

160

198

242

198

160

133

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

174

174

200

247

302

247

200

165

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)

174

174

200

247

302

247

200

165

Double Superior - Pool View/Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

174

174

200

247

302

247

200

165

Bungalow Deluxe - Private Pool

HB

2Ad

194

194

262

325

416

325

262

186

Bungalow Deluxe - Private Pool

HB

2Ad+1ch(0-5)

194

194

262

325

416

325

262

186

Bungalow Deluxe - Private Pool

HB

2Ad+1ch(6-11)

242

242

327

406

519

406

327

232

Double Bungalow - Sea Front

HB

2Ad

107

107

138

210

234

210

138

100

Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD