Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]Alexandros Palace Hotel & Suites / 5 stars / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Редовен ценовник

Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации

Положба : се наоѓа на Атос во близина на Трипити, 5 км од Уранополис

Сместување: 139 соби, 3 луксузни свити, 15 големи свити и 35 џуниор свити.

Собите се опремени со бања, балкон, централна клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, фен, сеф, а во свитите има свежо овошје и вино.

Услуга: полупансион ( појадок и вечера)

Содржини: ресторан, ресторан со поглед на море, таверна, бар, бар на плажа, ТВ сала, менувачница, мини клуб, продавница за сувенири, мини маркет,паркинг...

Плажа: песочна плажа на 300м

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, пинг понг, сала за кошарка, сауна, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал,анимација,детски театар, интернет...Minimum Stay Nights

2

3

4

5

4

3

2

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

30.04.20-25.05.20

26.05.20-14.06.20

15.06.20-12.07.20

13.07.20-28.08.20

29.08.20-13.09.20

14.09.20-30.09.20

01.10.20-17.10.20

Double Room - Garden View

HB

2Ad

80

100

149

176

149

100

80

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ad

109

136

202

238

202

136

109

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-1)

80

100

149

176

149

100

80

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(2-11)

80

100

149

176

149

100

80

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+1ad

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-1)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+1ch(2-11)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+2ad

163

193

289

355

289

193

163

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+2ch(0-1)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

120

143

214

263

214

143

120

Junior Suite - Garden View

HB

2Ad+2ch(2-11)

120

143

214

263

214

143

120

Double Room - Pool View

HB

2Ad

89

109

156

185

156

109

89

Double Room - Pool View

HB

2Ad+1ad

120

148

210

250

210

148

120

Double Room - Pool View

HB

2Ad+1ch(0-1)

89

109

156

185

156

109

89

Double Room - Pool View

HB

2Ad+1ch(2-11)

89

109

156

185

156

109

89

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(2-11)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+2ad

172

205

304

367

304

205

172

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

127

152

225

272

225

152

127

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(2-11)

127

152

225

272

225

152

127


Цените се дадени по ден по соба за избраната услуга според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање , 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање, 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD