Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

Alexandros Palace Hotel & Suites / 5 stars / Ouranoupolis / Chalkidiki-Mount Athos

Положба : се наоѓа на Атос во близина на Трипити, 5 км од Уранополис

Сместување: 139 соби, 3 луксузни свити, 15 големи свити и 35 џуниор свити. Собите се опремени со бања, балкон, централна клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, фен, сеф, а во свитите има свежо овошје и вино.

Услуга: полупансион ( појадок и вечера)

Содржини: ресторан, ресторан со поглед на море, таверна, бар, бар на плажа, ТВ сала, менувачница, мини клуб, продавница за сувенири, мини маркет,паркинг...

Плажа: песочна плажа

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, пинг понг, сала за кошарка, сауна, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал,анимација,детски театар, интернет...


Minimum Stay Nights

3

3

3

3

3

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

26.04.19-30.05.19

31.05.19-13.06.19

14.06.19-11.07.19

12.07.19-25.08.19

26.08.19-15.09.19

16.09.19-30.09.19

01.10.19-14.10.19

Double Room - Garden View

HB

2Ad

72

83

127

153

127

83

72

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-1)

72

83

127

153

127

83

72

Double Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(2-11)

72

83

127

153

127

83

72

Family Room - Garden View

HB

2Ad

105

122

190

229

190

122

105

Family Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(0-1)

105

122

190

229

190

122

105

Family Room - Garden View

HB

2Ad+1ch(2-11)

105

122

190

229

190

122

105

Family Room - Garden View

HB

2Ad+2ch(0-1)

105

122

190

229

190

122

105

Double Room - Pool View

HB

2Ad

77

87

131

159

131

87

77

Family Room - Sea View

HB

2Ad

109

131

194

237

194

131

109

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-1)

109

131

194

237

194

131

109

Family Room - Sea View

HB

2Ad+1ch(2-11)

109

131

194

237

194

131

109

Family Room - Sea View

HB

2Ad+2ad

147

177

262

321

262

177

147

Family Room Executive - Sea View

HB

2Ad

127

174

240

283

240

174

127

Family Room Superior - Sea View

HB

2Ad

120

164

218

261

218

164

120

Family Room Superior - Sea View

HB

2Ad+2ad

162

221

294

353

294

221

162

Junior Suite - Sea View

HB

2Ad

109

131

194

237

194

131

109

Double Room - Garden View

FB

2Ad

107

118

161

187

161

118

107

Family Room - Garden View

FB

2Ad

140

157

224

264

224

157

140

Family Room - Garden View

FB

2Ad+1ch(0-1)

140

157

224

264

224

157

140

Family Room - Garden View

FB

2Ad+1ch(2-11)

150

168

235

274

235

168

150

Double Room - Pool View

FB

2Ad

111

122

166

194

166

122

111

Family Room - Sea View

FB

2Ad

144

166

229

272

229

166

144

Family Room - Sea View

FB

2Ad+1ch(2-11)

155

177

240

283

240

177

155

Family Room Executive - Sea View

FB

2Ad

161

209

274

318

274

209

161

Family Room Executive - Sea View

FB

2Ad+1ch(0-1)

161

209

274

318

274

209

161

Family Room Executive - Sea View

FB

2Ad+1ch(2-11)

172

220

285

329

285

220

172

Family Room Executive - Sea View

FB

2Ad+2ch(0-1)

161

209

274

318

274

209

161

Family Room Superior - Sea View

FB

2Ad

155

198

253

296

253

198

155

Family Room Superior - Sea View

FB

2Ad+1ch(0-1)

155

198

253

296

253

198

155

Family Room Superior - Sea View

FB

2Ad+1ch(2-11)

166

209

264

307

264

209

166


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2019
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD