Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

Bomo Kassandra Mare Hotel / 4 stars (A) / Nea Potidea / Chalkidiki-Kassandra

Редовен ценовник
Цените подлежат на промени (Early Booking , попусти ...) Контактирајте не за подетални информации.


Положба: Неа Потидеа
Капацитет : двокреветни соби, опремени со клима, директен телефон, сателитска тв, радио, бања, фен, бањарки, влечки, мини бар и балкон.
Хотелска содржина: ресторан, бар, продавница, билјард.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Спорт и забава: базен, базен за деца, водни спортови.

Standard Singles & Doubles (~22 m2), Superior Doubles (~25 m2), Deluxe Doubles GV/SV (~25 m2), Suites (~45 m2).


Minimum Stay Nights

1

3

3

3

3

3

1

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

05.05.21-31.05.21

01.06.21-20.06.21

21.06.21-25.07.21

26.07.21-20.08.21

21.08.21-31.08.21

01.09.21-24.09.21

25.09.21-16.10.21

Double Room - Deluxe

HB

2Ad

87

100

114

133

114

100

87

Double Room - Deluxe

HB

2Ad+1ad

117

136

154

178

154

136

117

Double Room - Deluxe

HB

2Ad+1ch(8-11)

87

100

114

133

114

100

87

Twin Room - Deluxe

HB

2Ad

87

100

114

133

114

100

87

Suite -

HB

2Ad

103

137

170

250

170

137

103

Suite -

HB

2Ad+1ad

138

185

230

337

230

185

138

Suite -

HB

2Ad+1ad+1ch(8-11)

138

185

230

337

230

185

138

Suite -

HB

2Ad+1ch(8-11)

103

137

170

250

170

137

103

Suite -

HB

2Ad+2ch(8-11)

128

170

214

313

214

170

128

Single Room - Standard

HB

1Ad

46

69

86

103

86

69

46

Double Room - Standard

HB

2Ad

63

74

92

114

92

74

63

Double Room - Standard

HB

2Ad+1ad

84

99

124

154

124

99

84

Double Room - Standard

HB

2Ad+1ch(8-11)

63

74

92

114

92

74

63

Double Room - Standard

HB

2Ad+2ch(8-11)

77

92

114

143

114

92

77

Double Superior - Superior

HB

2Ad

80

89

107

126

107

89

80

Double Superior - Superior

HB

2Ad+1ad

108

120

145

169

145

120

108

Double Superior - Superior

HB

2Ad+1ch(8-11)

80

89

107

126

107

89

80

Double Superior - Superior

HB

2Ad+2ch(8-11)

100

112

134

157

134

112

100

Double Room - Deluxe

AL

2Ad

114

128

142

159

142

128

114

Double Room - Deluxe

AL

2Ad+1ad

158

176

195

219

195

176

158

Double Room - Deluxe

AL

2Ad+1ch(8-11)

128

142

155

174

155

142

128

Twin Room - Deluxe

AL

2Ad

114

128

142

159

142

128

114

Suite -

AL

2Ad

130

164

198

277

198

164

130

Suite -

AL

2Ad+1ad

179

225

272

378

272

225

179

Suite -

AL

2Ad+1ad+1ch(8-11)

193

239

285

392

285

239

193

Suite -

AL

2Ad+1ch(8-11)

144

178

212

292

212

178

144

Suite -

AL

2Ad+2ch(8-11)

183

225

268

367

268

225

183

Single Room - Standard

AL

1Ad

60

83

99

117

99

83

60

Double Room - Standard

AL

2Ad

89

100

119

142

119

100

89

Double Room - Standard

AL

2Ad+1ad

125

139

164

195

164

139

125

Double Room - Standard

AL

2Ad+1ch(8-11)

103

114

133

155

133

114

103

Double Room - Standard

AL

2Ad+2ch(8-11)

132

146

168

197

168

146

132

Double Superior - Superior

AL

2Ad

107

117

135

153

135

117

107

Double Superior - Superior

AL

2Ad+1ad

149

162

186

210

186

162

149

Double Superior - Superior

AL

2Ad+1ch(8-11)

122

130

148

166

148

130

122

Double Superior - Superior

AL

2Ad+2ch(8-11)

155

166

188

212

188

166

155

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата.
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD