Скопје        Охрид
 

[HeadlineCategory]

 
Portes Beach Hotel / 4 stars (A) / Nea Potidea / Chalkidiki-Kassandra

Положба: 5 км од Неа Модања и 2 км од Неа Потидеа

Сместување: 183 соби. Собите се опремени со бања, фен, сеф, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, ТВ, радио

Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено

Содржини: ресторани, продавница, мини маркет, отворен базен, детски базен, поол бар, снацк бар, ТВ сала, менувачница, перална, рент-а-кар, мини клуб за деца, паркинг

Плажа: песочна плажа

Спорт и забава: отворен базен, детски базен, диско, сауна, фитнес, анимација, билјард.


Minimum Stay Nights

3

3

4

4

4

3

3

ROOM TYPE/CATEGORY

PANS

ACCOMMODATION

15.04.19-20.05.19

21.05.19-13.06.19

14.06.19-27.07.19

28.07.19-27.08.19

28.08.19-09.09.19

10.09.19-27.09.19

28.09.19-31.10.19

Double Room for Sgl -

HB

1Ad+1ch(2-13)

72

110

173

195

173

110

72

Single Room -

HB

1Ad

55

92

144

162

144

92

55

Double Room -

HB

2Ad

80

122

192

216

192

122

80

Double Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

80

122

192

216

192

122

80

Double Room -

HB

2Ad+2ch(2-13)

99

152

239

270

239

152

99

Double Superior -

HB

2Ad

95

147

230

260

237

147

95

Double Superior -

HB

2Ad+1ch(2-13)

95

147

230

260

237

147

95

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(0-1)

95

147

230

260

237

147

95

Double Superior -

HB

2Ad+2ch(2-13)

119

183

287

324

295

183

119

Promo Room -

HB

2Ad

73

113

176

199

176

113

73

Promo Room -

HB

2Ad+1ch(0-1)

73

113

176

199

176

113

73

Promo Room -

HB

2Ad+1ch(2-13)

73

113

176

199

176

113

73

Promo Room -

HB

2Ad+2ch(2-13)

92

140

220

249

220

140

92

Double Room for Sgl -

AL

1Ad+1ch(2-13)

108

161

227

249

227

161

108

Single Room -

AL

1Ad

76

120

174

193

174

120

76

Single Room -

AL

1Ad+1ch(0-1)

76

120

174

193

174

120

76

Double Room -

AL

2Ad

120

179

252

276

252

179

120

Double Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

120

179

252

276

252

179

120

Double Room -

AL

2Ad+2ch(7-13)

150

222

377

415

377

222

150

Double Superior -

AL

2Ad

136

203

291

320

291

203

136

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(0-1)

136

203

291

320

291

203

136

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(2-6)

136

203

291

320

291

203

136

Double Superior -

AL

2Ad+1ch(7-13)

136

203

362

399

362

203

136

Double Superior -

AL

2Ad+2ch(0-1)

136

203

291

320

291

203

136

Double Superior -

AL

2Ad+2ch(7-13)

169

252

435

480

435

252

169

Promo Room -

AL

2Ad

110

164

232

254

232

164

110

Promo Room -

AL

2Ad+1ch(0-1)

110

164

232

254

232

164

110

Promo Room -

AL

2Ad+1ch(7-13)

110

164

290

318

290

164

110

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(0-1)

110

164

232

254

232

164

110

Promo Room -

AL

2Ad+2ch(7-13)

138

205

348

382

348

205

138


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА ЛИЦА

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

ВЕСТИ
АНКЕТИ
Дали сакате да ги искористите попустите за early booking за ЛЕТО 2020
НЕ, никогаш не ги користам early booking попустите
ДА, секогаш ги користам early booking попустите
Не, ке резервирам неколку дена пред почетокот на одморот
   1 EUR = 61.505 MKD   1 US = 46.5066 MKD   1 CD = 45.4818 MKD   1 AUD = 44.8451 MKD   100 JPY = 0.554499 MKD   1 GBP = 72.8128 MKD